پورتال شهرستان خنج گپی خودمونی با لطفعلي خنجي - پورتال شهرستان خنج
۱۰ شهریور ۱۳۹۴
سخن روز
      سخن روز
    • زبانت زعقلت حکایت کند***بیانت زفضلت روایت کند
    • تو را نیست گر عقل و فضل و ادب***زگفتار بیهوده بربند لب

گپی خودمونی با لطفعلی خنجی

۱ دیدگاه | چاپ مطلب | ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۹

با سلام خدمت استاد بزرگوار جناب آقای لطفعلی خنجی
می بخشید که با طرح چند سوال وقت شما را می گیرم. امیدوارم مفتخر به
دریافت جواب آن بشوم.انتساب اسم و فامیل شما و اعضای خانواده اتان به خنج باعث افتخار است.
لطفا بفرمایید که اسلاف شما در چه زمانی از خنج مهاجرت نموده و چه کسانی بوده اند؟آیا از ایشان شنیده اید که علت مهاجرتشان چه بوده است؟اولین مقصد بعد از مهاجرت از خنج کجا بوده است؟شما نسل چندم از خاندانتان بعد از مهاجرت از جنچ می باشید؟
پس از مهاجرت چه کسانی از خانواده شما به خنج آمده و چه بازگو نموده اند؟خود شما گاهی از خنج دیداری داشته اید و یا در آینده برنامه ای دارید که خنج را ببینید؟لطفا از تحقیقات و تالیفات خودتان باختصار ما را مطلع نمایید؟

شاد و پیروز باشید   عبدالرحیم صداقت خنجی

 

سرور گرامی آقای عبدالرحیم صداقت

عرضم به حضورتان که تا آنجا که این حقیر می داند حاج محمد جعفر خنجی جد چهارم بنده پایی در خنج و پایی در بحرین داشت و اکنون در بحرین مدفون است. حاج لطفعلی خنجی و فرزند او حاج عبدالعزیز خنجی (پدر بزرگ بنده) به همان سیاق با هر دو سوی خلیج فارس سر و کار داشتند و در خنج مسجدی از حاج عبدالعزیز خنجی باقی است. خود بنده در بحرین زاده شدم، ولی هفتماهه بودم که پدرم مرحوم محمد امین خنجی با تمامی خانواده به تهران مهاجرت کرد. متاسفانه خنج را هیچگاه ندیده ام، اما یک بار به زادگاهم بحرین سفر کرده ام. تصادفا سه چهار روز پیش به مناسبت انتشار کتاب ناقابل جدید بنده (نگرشی تفصیلی بر زبان لارستانی و گویش خنجی) مراسمی توسط مؤسسه احسان خنج برگزار شد و پیامی از این حقیر هم خوانده  شد. از میان سایر آثار ناقابل بنده می توان  به ترجمه ای از “شرق شناسی” ادوار سعید اشاره کرد (از انگلیسی به فارسی) که در ایران “جایزه کتاب فصل” نصیبش شد و به ترجمه ای از “سمفونی مردگان” عباس معروفی (از فارسی به انگلیسی).

با ارادت بسیار

لطفعلی خنجی

 

۱ دیدگاه

  1. سیاوش

    سلام دوست دارم یک بار دیگر صدای شما را بشنوم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>