۳ آبان ۱۳۹۵
سخن روز
   سخن روز
  • بسیاری از رویدادهای تلخ زندگی ، پیک خوشبختی هستند.

انجمن ادبی خنج هنرمندان خنجی را به افطاری دعوت کرد.

۴ دیدگاه | چاپ مطلب | ۲۶ مرداد ۱۳۹۰

دبیر انجمن ادبی خنج خانم فریبا شهریاری و اعضای رسمی و ثابت این انجمن طی یک مراسم افطاری با هنرمندان خنجی از هر طیف هنری علت برگزاری این مراسم افطاری را به وجود آوردن فرصتی دانست که هنرمندان( از جمله شاعران و نویسندگان و انجمن نقاشی و طراحی همچنین گروه موسیقی خنج و سایتهای خبری ( سایت خنج تو دی و سایت هیجار خنج ) آشنایی بیشتری با همدیگر پیدا کنند .[singlepic id=453 w=120 h=120 float=left] در این مراسم ابتدا از مهمانان پذیرایی شد . سپس برای نیم ساعت گروههای مختلف هنری با هم گفتگو کردند . و هر کدام مشکلات گروه خود را بیان داشتند . در این گفتگوها تقریبا تمام هنرمندان که 35 نفر بودند شرکت داشتند . البته این گفتگو پس از شام به مدت دو ساعت ادامه پیدا کرد . در ابتدا هر کدام از طیفهای هنری تعریف خود از هنر و سپس مشکل هنرمندان برای هنرپذیر کردن جامعه را بیان داشتند . گفتگوها مختلف و راهکارها هم مختلف بود . گروه موسیقی به سرپرستی آقای خلوتی – فخرایی و افشین فخرایی مشکلات خود را در پیدا کردن مخاطبین موسیقیهای با ارزش و خلاق بیان داشتند . آقای عرفان فخرایی نیز بیان داشتند که موسیقی دارد به سمتی می رود که ما می خواهیم مسیرش را تغییر دهیم . آقای نظام الدین مقدسی نیز که هم به عنوان عضو انجمن ادبی و هم به عنوان یک نویسنده در این گفتگو شرکت داشت تعریف هنر را در دو چیز خلاصه کرد : آشنازدایی و کشف زیباییهای جدید . او گفت که هنرمند سعی در ایجاد فضای جدیدی دارد که قبلا نبوده و مشکل هنرمند از همینجا آغاز می شود . خانم فریبا شهریاری به عنوان دبیر انجمن ادبی مشکلات هنرمندان خنجی را فضای محدود جامعه و همچنین هنرپذیر نبودن جامعه عنوان کرد . آقای محمد صادق زاهدیان خطاط و هنردوست خنجی بیان داشت که هنرمند باید کار خود را انجام دهد و مخاطب در طولانی مدت پیدا خواهد شد . آقای نظام الدین خلوتی و عدنان فخرایی نیز عنوان کردند که هنرمند جامعه ما مسئولیت دارد و نمی توان گفت هنر برای هنر . بلکه هنرمند متعهد در این جامعه نیاز است . اعضای دیگر انجمن از جمله خانم خادم و همچنین خانم خلوتی و خانم زاهدیان نیز صحبتهایی داشتند . آقای مهرزاد مقدس مشکل عمده ی هنرمندان را عدم آگاهی مخاطبین از زحمات و رنج فکری هنرمند دانست . در این گفتگو استاد دانشگاه اقای محمد حسین زاده نیز در تحلیلی به مشکلات نویسندگان در جامعه پرداخت . همچنین نماینده و مدیر دو سایت خبری یعنی سایت خنج تو دی و هیجار خنج از مشکلات روزنامه نگاری و سپس مشکلات برنامه ریزی و دقت در مدیریت یک سایت خبری و هنری در جامعه گفتند . در پایان خانم شهریاری از مهمانان به خاطر شرکت در افطاری و گفتگوهای ارزنده تشکر کرد . همچنین مهمانان این مراسم را بسیار مثبت ارزیابی کردند و رضایت خود را از این مراسم ابراز داشتند .

[nggallery id=32]

۴ دیدگاه

 1. حشمت اله یزدان پناه

  با سلام و درود به همهٔ عزیزان….مباحث مطرح شده زخمهایی کهنه بر پیکره هنر و هنر مندان بود.آنچه مهمتر به نظر می‌رسد تهیهٔ مرهمهای مناسب میباشد .در مبحث هنر پذیر کردن جامعه به نظر من وظیفه هنرمند بیان افکار و عقاید خود در قالب هنر خود بوده و عمق و مغز دار بودن آثار به خودی خود در ابتدا مخاطبان خاص را جذب کرده و به مرور زمان با حفظِ کیفیت آثار هنری مختبن خاص افزایش پیدا کرده و مختبان عام هم آمادهٔ پذیرش هنر میشوند.رود به مسیر خود ادامه میدهد بی‌ توجه به شرایط پیرامون خود و در نهایت سنگ هم سر تسلیم فرود می اورد. باسپاس بی پایان

 2. محمد ابونجمی

  با درود

  انجمن ادبی خنج باید بررسی نماید چرا پدیده هنر و هنرمند در جامعه ما همچنان غریب است؟..البته که پدیده هنر و ادبیات ظریف و دقیق و تخصصی است اما و هزار اما این دلیلی نمیشود که هنرمند برج عاج نشین باشد

 3. دبیر انجمن ادبی

  سلام جناب اقای ابونجمی کاش بحث را بازتر می کردید .نفهمیدم جمله ی اولتان اعتراض بود یا پیشنهاد یک بحث.قصد انجمن دور هم جمع کردن تعدادی از هنرمندان بود به قصد اشنایی بیشتر گروههای مختلف هنری با هم /بحث ها خود به خود به وجود امدند برنامه ریزی شده نبود.

 4. باسلام و عرض خسته نباشید
  بی مقدمه میگویم که یک کلمه شش حرفی مارا به تمام ارزوهایمان میرساند(خ؛و؛ا؛س؛ت؛ن)پس اگر شماواقعا خواستار یک جامعه هنردوست هستید این به واقعیت می پیوندد در ضمن جامعه از فرد تشکیل شده است پس ماباید تغیر را از خود اغاز کنم تا جامعه من تغیر کند تازمانی که من از هنرچیزی نمیدانم جه انتظاری از جامعه ام دارم!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *